Спочатку з'являється сухий, дратівливий кашель, а потім кашель стає продуктивним з виділенням слизу - але незалежно від типу кашлю, він завжди надокучливий і неприємний. Кашель є типовим симптомом застуди і може особливо турбувати вночі. Кашель не можна терпіти - його потрібно правильно лікувати!
Існує два типи інфекцій дихальних шляхів, які можуть супроводжувати застуду:
- Інфекції верхніх дихальних шляхів, наприклад, риніт або синусит
- Інфекції нижніх дихальних шляхів, наприклад, бронхіт.
У цих випадках кашель часто є симптомом гострої інфекції верхніх та/або нижніх дихальних шляхів, наприклад, при застуді. Ці інфекції викликані вірусами і зазвичай тривають лише кілька днів, можливо, до двох тижнів.
Загалом кашель можна розділити на дві категорії: сухий і продуктивний кашель. Не завжди легко відрізнити сухий кашель від продуктивного, і це стає ще складніше, коли вони накладаються один на одного.
Сухий кашель є лоскотливим і дратівливим, через подразнення горла, викликані сторонніми частинками, пилом або інфекцією горла. При такому кашлі не виділяється слиз або мокрота. Сухий кашель зазвичай лікується протикашльовими засобами.
Продуктивний (грудний) кашель характеризується утворенням слизу або мокротиння в легенях. Кашльовий рефлекс - це механізм виведення мокротиння з метою очищення легень. Зазвичай грудний кашель лікують відхаркувальними препаратами.
Лікування на ранній стадії дуже важливе, оскільки в іншому випадку інфекція може перейти в більш важку форму захворювання (наприклад, бронхіт). Бактерії часто користуються тим, що імунна система ослаблена вірусною інфекцією. Це може призвести до додаткової бактеріальної інфекції (так званої вторинної бактеріальної інфекції). Однією з ознак, яка може допомогти відрізнити бактеріальну інфекцію від вірусної, є колір слизу, що виділяється:
При вірусних інфекціях мокротиння часто буває слизовим і білуватим. "Застуда" зазвичай викликана гострою вірусною інфекцією. Типовими симптомами застуди є кашель, нежить, біль у горлі, іноді біль у м'язах, головний біль, підвищена температура або лихоманка.
Якщо симптоми не покращуються через тиждень, зверніться до лікаря, щоб виключити більш серйозне захворювання.
Трав'яні препарати, такі як екстракти чебрецю або кореня алтеї, мають давню традицію для симптоматичного лікування кашлю. Чебрець має секретолітичну та спазмолітичну дію. Крім того, він збільшує активність війок у бронхах, тим самим полегшуючи відхаркування. Корінь алтеї заспокоює подразнене горло і тим самим допомагає зняти позиви до кашлю.