все про кашель

Яким би не був кашель - сухим або вологим, він завжди дратує і неприємний заважає в работі та докучає на відпочинку!

Кашель як симптом

Спочатку кашель сухий, подразливий, потім він стає вологим (продуктивним) із секрецією слизу, однак це завжди неприємно і дратує! Кашель - типовий симптом звичайної застуди, він може особливо турбувати протягом ночі. Кашель не мине сам по собі - його потрібно правильно лікувати.

Типові причини кашлю

Існує два типи захворювання дихальних шляхів:

  • Захворювання верхніх дихальних шляхів - риніт, синусит тощо
  • Захворювання нижніх дихальних шляхів - бронхіт, пневмонія, трахеіт, трахеобронхіт тощо

Кашель часто є симптомом гострих інфекцій верхніх / нижніх дихальних шляхів. Ці інфекції зумовлені вірусами і часто симптоми тривають протягом кількох днів, іноді - до 2-х тижнів.

Стадії кашлю

bronchostop
Графік: стадії кашлю і активні компоненти Бронхостоп® Сироп

Якщо говорити про кашель у цілому, то його можна розділити на дві великі категорії: сухий і продуктивний (вологий). Відрізнити один кашель від іншого, не завжди просто!

Сухий кашель: пов'язаний з подразненням глотки сторонніми часточками, пилом або інфекцією. Сухий кашель найчастіше лікують протикашльовими засобами.

Продуктивний (вологий) кашель: характеризується накопиченням слизу в легенях. Кашльовий рефлекс сприяє відкашлюванню мокротиння, щоб звільнити легені від слизу. Для лікування вологого кашлю часто застосовують відхаркувальні засоби.

Починайте лікування на ранньому етапі!

Ранній початок лікування є дуже важливим, бо інакше інфекція може прогресувати, результатом чого може бути бронхіт або інше ускладнення. Бактерія часто використовує шанс, коли імунна система ослаблена застудою. Результатом цього стає додаткова бактеріальна інфекція (так звана вторинна бактеріальна інфекція). Відрізнити вірусну інфекцію від бактеріальної допоможе тільки колір відокремлюваного мокротиння:

У разі вірусної інфекції мокротиння часто, як і слиз, білого кольору. Типовими симптомами застуди зазвичай є кашель, нежить, запалення горла, іноді біль у м'язах, головний біль і підвищена температура тіла.

При бактеріальній інфекції мокротиння часто жовтувато-зеленуватого кольору.

Якщо симптоми зберігаються протягом більше 1 тижня, ви повинні негайно звернутися до лікаря. Можливо, необхідний прийом антибіотиків.

Лікування кашлю травами

Використання трав'яних препаратів, наприклад екстрактів тим'яну та алтеї, - це добра традиція лікування кашлю. тим'ян має секретолітичну та спазмолітичну дію. Більше того, він підвищує активність війок в бронхах, що полегшує відхаркування. Корінь алтеї заспокоює подразнене горло, завдяки чому зменшує бажання кашляти.