все про кашель

Незалежно від типу кашлю: кашель завжди неприємний і спричиняє подразнення

Кашель як симптом

Спочатку це сухий дратівливий кашель, потім він переходить у вологий з продукуванням мокротиння, але в будь-якому разі він неприємний і спричиняє подразнення. Кашель - типовий симптом застуди, який особливо турбує вночі. Не потрібно мовчки страждати від кашлю, його потрібно правильно лікувати!

Типові причини кашлю

Існує два типи інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, які можуть супроводжувати застуду:

  • а) інфекції верхніх дихальних шляхів, приміром, риніти чи синусити

  • в) інфекції нижніх дихальних шляхів, наприклад, бронхіти

Поява кашлю часто є симптомом гострої інфекції верхніх і/або нижніх дихальних шляхів. Ці інфекції спричинені, як правило, вірусами і тривають від кількох днів до двох тижнів.

Стадії кашлю

bronchostop
Графік: Стадії кашлю та активні компоненти сиропу Бронхостоп

У цілому кашель може бути розділений на дві категорії: сухий та вологий. Але не завжди легко відрізнити сухий кашель від вологого, і це ще складніше зробити у періоди, що перетинаються.

Сухий кашель спричиняє першіння через подразнення горла сторонніми часточками, пилом або інфекцією. При цьому виді кашлю не утворюється слиз або мокрота. Сухий кашель зазвичай лікується протикашльовими препаратами.

Продуктивний (вологий) кашель характеризується утворенням слизу або мокротиння у легенях. Кашльовий рефлекс - це фізіологічний механізм, що виводить мокротиння, аби очистити легені. Вологий кашель зазвичай лікується за допомогою експекторантів (відхаркувальних препаратів).

Ранній початок лікування

Важливо почати лікування якомога раніше, інакше інфекція може прогресувати і призвести до більш серйозних форм захворювання (наприклад, бронхіту).
Бактерії часто вражають організм, імунна система якого ослаблена вірусною інфекцією. Це може призвести до додаткової бактеріальної інфекції (так званої вторинної бактеріальної інфекції). Однією з ознак, що може допомогти диференціювати бактеріальні та вірусні інфекції, є колір секретованого слизу:

При вірусних інфекціях мокротиння часто буває слизовим та білуватим. Застуда зазвичай спричиняється гострою вірусною інфекцією. Типовими симптомами застуди є кашель, нежить, біль у горлі, іноді м'язові болі, головний біль і підвищена температура або лихоманка.

При бактеріальних інфекціях мокротиння частіше жовтувато-зелене.

Якщо в останньому випадку симптоми зберігаються довше, ніж протягом одного тижня, то слід негайно звернутися до лікаря, оскільки може знадобитися лікування антибіотиками.

Існує лікування кашлю за допомогою рослинних препаратів

Застосування для лікування кашлю рослинних препаратів, що містять екстракти чебрецю і кореня алтеї, має багатовікові традиції. Чебрець наділений секретолітичним і спазмолітичним ефектами. Понад те, він збільшує активність миготливого епітелію бронхів, тим самим стимулюючи виведення мокротиння. Корінь алтеї заспокоює подразнене горло, позбавляючи від кашлю.