Засоби для лікування застуди

Немає реального захисту від вірусів, що викликають застуду, але ви можете ефективно лікувати симптоми застуди, які так виснажують

cold remedies
Немає реального захисту від вірусів, що викликають застуду, але...

...але ви можете ефективно лікувати симптоми застуди, які так виснажують

Застуда є одними з найпоширеніших захворювань. Віруси, що спричиняють застуду, вражають нас до чотирьох разів на рік, а дітей - ще частіше. Десять випадків застуди на рік - цілком нормальна ситуація у дітей. Оскільки існує більше 300 різних типів вірусів, позбавлення від інфекції не дає стійкого імунітету. Хоча з вірусами, що спричиняють застуду, нічого не поробиш. Симптоми застуди можна лікувати досить добре, тим самим покращуючи якість життя пацієнтів: і великих і маленьких!
Навіть якщо немає реального захисту від вірусів, що спричиняють застуду, її симптоми можна ефективно лікувати. Ви можете насолоджуватися життям, незважаючи на застуду!

Типові симптоми та тривалість застуди

cold processing graphic English 72 dpi

Окрім нежитю і болю в горлі, а іноді й підвищеної температури або лихоманки, до симптомів застуди також належать дратівливі головні болі, болі в м'язах і загальні болі. Хворі описують стан так: "відчуваю себе побитим". Як кажуть з приводу тривалості застуди: "Три дні розвиток, три дні тривалість, три дні поліпшення"? Правильно! Застуда триває всього близько тижня і в більшості випадків після цього минає.

Типове лікування

З самого початку застуда проявляється у вигляді болю в горлі. Потім ситуація ускладнюється нежитем. Через один або два дні біль у горлі і нежить стають інтенсивнішими. Помітний набряк слизових оболонок носової порожнини утруднює дихання через ніс. У цей момент досить часто пацієнти також скаржаться на головний біль і/або загальні болі. Щойно віруси потрапляють до бронхів (приблизно на четвертий день), день стан погіршується кашлем. Лихоманка (або підвищена температура), що також спостерігається у багатьох пацієнтів, є ще одним наслідком інфекції.

Запобігання поширенню

Застуда передається від людини до людини за допомогою «крапельної інфекції»: люди кашляють або чхають на вас. Щоразу, коли це відбувається, мільйони вірусів викидаються в повітря. Дрібні крапельки знаходяться в повітрі протягом декількох хвилин, тоді як віруси можуть зберігатися там годинами. З кожним вдихом віруси потрапляютьдо дихальних шляхів інших людей. Або, наприклад, ще варіант, коли ви потискуєте руку людині, яка страждає на застуду, а потім торкаєтеся свого рота. Вчені прийшли до висновку, що руки - це величезний контейнер для передачі інфекції!

Часте миття рук - це перший крок до запобігання поширенню захворювань. Сильна імунна система подбає про все інше, тобто відбиватиметься від решти вірусів. Доведено, що організм зі слабкою імунною системою набагато частіше схильний до застуди, ніж із сильною!
У холодну пору року надто важливо приймати достатню кількість вітамінів і споживати свіжі фрукти та овочі кілька разів на день! Імунна система також зміцнюється завдяки регулярним фізичним вправам та сну.

Розпізнати і уникнути "провідників" застуди
  • Низькі температури можуть збільшити ризик застуди. Вони послаблюють захисні сили організму, обмежуючи кровотік через слизові оболонки. Навіть змерзлих ніг може бути досить, щоб сигналізувати організму про «вплив», змушуючи його звужувати кровоносні судини.

  • Надто теплі приміщення можуть також спровокувати застуду: тепле повітря висушує слизові оболонки, які є найважливішими бар'єрами проти мікроорганізмів. Це робить їх менш захищеними, тому віруси можуть легше проникати і осідати на них.

  • Стрес також сильно послаблює захисні сили організму. Зниження рівня стресу, наприклад, шляхом регулярних вправ на розслаблення протягом дня, допомагає зміцнити імунну систему і захисні сили організму.

Профілактика
  • Пийте щонайменше два літри води на день! Це дасть змогу підтримувати слизові оболонки у зволоженому стані. Сухі слизові оболонкистворюють сприятливе середовище для враження бактеріями і вірусами.

  • Приділяйте час для фізичної активності, надто на свіжому повітрі! Це також актуально для холодної погоди. Не забувайте тепло одягатися! Якщо виходите з приміщення восени і взимку, то одягніть шарф, рукавички і шапку. Взимку організм втрачає багато тепла, особливо через непокриту голову.

  • Переконайтеся, що ви виспалися і добре відпочили! Дослідження показали, що достатня кількість сну допомагає протистояти інфекції! Необхідна кількість сну у кожного індивідуальна, зазвичай це від шести до десяти годин. Постільний режим також є наріжним каменем при лікуванні застуди, грипу та інших інфекційних захворювань.

  • Збалансована дієта! У раціоні має бути достатньо вітамінів. Вітамінні комплекси, куплені в аптеці, забезпечать їх безпечне для здоров'я використання.

  • Тренуйте імунну систему за допомогою контрастного душу, сауни або тренувань на витривалість.

  • Мийте руки кілька разів на день.

  • Регулярно провітрюйте приміщення - це допоможе запобігти пересиханню повітря.

  • Якщо можливо, уникайте великого скупчення людей восени і взимку. У подібних місцях концентрація вірусів особливо висока!

Як досягти покращення

Якщо ви все-таки застудилися, то наступні кроки допоможуть полегшити ваш стан!

  • Достатньо выдпочивайте

  • Висипайтесь

  • Використовуйте перевірені народні засоби: холодні компреси на чоло і/або литкові м'язи, інгаляції...

  • Провытрюйте приміщення

  • Зволожуйте повітря у приміщенні

Не паліть ні за яких обставин, оскільки речовини, що містяться в цигарках, також подразнюють і без того пошкоджену слизову

Негайно зверніться до лікаря, якщо…
  • Застуда триває понад 10 днів

  • висока температура або лихоманка і біль зберігаються більше двох днів, попри прийом ліків

  • мокротиння при кашлі має жовтувато-зелений відтінок. У цьому випадку має місце бактеріальна інфекція, при якій варто застосовувати антибіотики

  • біль у горлі посилюється або триває більше трьох днів

  • на язиці або слизових оболонках горла видно білий або жовтий наліт. Це може вказувати на грибкові інфекції

  • з'явився наліт на мигдаликах

Як розпізнати грип

У разі застуди головними симптомами будуть закладений ніс або нежить, біль у горлі і, можливо, головний біль. Застуда може з'являтися протягом усього року. А от грип, навпаки, можливий тільки під час епідемії, коли циркулюють його віруси. Інакше кажучи, зазвичай влітку епідемії грипу не трапляються. При грипі захворювання розвивається досить швидко і супроводжується високою температурою, яка часто взагалі не реагує або погано реагує на жарознижуювальні. Ще одним характерним симптомом при грипі є сильний м'язовий біль.

При грипі важливо почати лікування якомога раніше, інакше вірус швидко проникне в організм. Втрата часу може призвести до серйозних ускладнень.

Інфекційні захворювання, такі як грип, передаються від людини до людини. Через великий ризик поширення інфекції, ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я) рекомендує вакцинацію для всіх, щоб захистити людей і зупинити поширення захворювання. Вакцинація особливо показана дітям, літнім людям, вагітним жінкам і пацієнтам з наявністю інших хронічних захворювань або з ризиком ускладнень. Оскільки вірус грипу дуже схильний до мутації, то щороку циркулюють різні його типи. Через це вакцинацію потрібно повторювати на щорічній основі.