Лікування застуди

На сьогоднішній день не існує реального захисту від вірусів, що спричиняють застудні захворювання, однак ви можете ефективно контролювати неприємні симптоми!

cold remedies
На сьогоднішній день не існує реального захисту від вірусів, що спричиняють застудні захворювання...

...однак ви можете ефективно контролювати неприємні симптоми!

Застуда – найпоширеніше захворювання. Віруси, що її зумовлюють, можуть атакувати дорослого до чотирьох разів на рік, у дитячому віці - навіть частіше. До десяти епізодів застуди протягом року - це цілком нормально для дитини. На сьогоднішній день існує близько 300 різновидів вірусів. Хоча ми нічого не можемо зробити проти вірусів, що спричиняють застуду, її симптоми можна усувати досить ефективно і у маленьких, і у дорослих пацієнтів! Реального захисту від вірусів, що викликають застудні захворювання, не існує, однак ви можете ефективно контролювати неприємні симптоми. І продовжувати насолоджуватися життям, всупереч застуді!

Типові симптоми і тривалість застуди

Нежить, біль у горлі, підвищена температура тіла - звичайні симптоми застуди, проте часто зустрічається ще й головний біль, біль у м'язах і загальна слабкість. Про тривалість застуди кажуть: «Вона три дні приходить, залишається на три дні й три дні йде геть». Абсолютно точно! Застуда турбує нас всього близько тижня, і в більшості випадків після цього минає.

Типовий перебіг хвороби

Спочатку застуда дає про себе знати першінням у горлі й невеликим ознобом. Далі додається нежить. Через один-два дні біль у горлі і нежить стають жахливими. Набряк слизової оболонки носа ускладнює носове дихання. З цієї причини досить часто пацієнти скаржаться на головний біль і / або загальну слабкість та біль. Після того як вірус дістався бронхів, захворювання посилюється кашлем. Лихоманка (або підвищена температура тіла) є ще одним наслідком інфекції.

Запобігання поширенню!

Простуда передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Людина кашляє або чхає біля вас. Кожен раз, коли це трапляється, мільйон вірусів з'являється в повітрі. Дрібні краплі слизу тримаються там близько хвилини, а деякі віруси можуть зберігатися в повітрі протягом кількох годин. З кожним вдихом вони потрапляють в дихальні шляхи іншої людини!Зовсім недавно вчені встановили ще один спосіб передачі інфекції: ви потиснули руку людині, яка страждає від застуди, а після - торкнулися свого рота.

Часте миття рук перший крок до профілактики поширення захворювання. Про інше подбає імунна система вона боротиметься з вірусами, що потрапили в організм. Відомий факт, що люди зі слабким імунітетом набагато більше схильні до застуди. Тому в сезон застуд дуже важливий прийом достатньої кількості вітамінів ,вживання свіжих овочів і фруктів кілька разів на день. Імунна система зміцнюється також завдяки адекватному фізичному навантаженню й достатньому сну.

Визначити і знешкодити союзників застуди
 • Холодна погода може підвищити ризик застудних захворювань: холод послаблює захисні функції організму, погіршуючи кровообіг слизової оболонки дихальних шляхів. Якщо ноги замерзли, це може бути сигналом організму, пов'язаним зі звуженням судин.
 • Перебування в дуже жарких приміщеннях також збільшує ризик виникнення застуди: тепле повітря висушує слизові оболонки, які є найміцнішим бар'єром на шляху мікроорганізмів, що робить їх більш уразливими для бактерій.
 • Стрес також послаблює захисні функції організму: зниження рівня стресу, наприклад за допомогою pегулярного виконання розслаблювальних вправ протягом дня, допомагає зміцнити імунну систему і захисні сили організму!
Що необхідно для профілактики
 • Випивайте як мінімум два літри води на день. Це допомагає зберегти слизові оболонки вологими. Сухі слизові оболонки - найбільш сприятливе середовище для бактерій і вірусів.
 • Забезпечуйте собі достатнє фізичне навантаження, краще на свіжому повітрі. Не забувайте тепло вдягатися в холодний сезон. Коли виходите на вулицю взимку, обов'язково одягніть шарф, рукавички і капелюх. Взимку організм втрачає багато тепла.
 • Добре висипайтеся. Дослідження показують, що достатній сон сприяє захисту від інфекції. Тривалість сну може відрізнятись у різних людей від шести до десяти годин. Постільний режим є дуже важливим у лікуванні застуди, грипу та інших інфекційних захворювань.
 • Харчування має бути збалансованим, зокрема зі споживанням необхідної кількості вітамінів. Вітамінні комплекси, що продаються в аптеці, забезпечать вам додатковий захист.
 • Загартовуйтеся: приймайте контрастний душ, ходіть у сауну, проводьте тренування на витривалість.
 • Мийте руки кілька разів на день.
 • Регулярно провітрюйте приміщення.
 • За можливості уникайте великого скупчення людей протягом холодного сезону.
Як одужати

Якщо ви все-таки захворіли, допоможуть одужати такі кроки:

 • відпочинок
 • постільний режим
 • перевірені домашні засоби, такі як компреси, інгаляції тощо
 • провітрювання приміщення

Бажано уникати паління під час хвороби, тому що токсичні речовини диму шкодять слизовій оболонці, яка зазнала атаки інфекції.

Необхідно звернутися до лікаря, якщо ...
 • застуда триває понад десять днів;
 • супроводжується високою температурою тіла, або температура зберігається більше двох днів незважаючи на лікування;
 • відкашлюване мокротиння має жовтувато-зелений відтінок; в цьому випадку можливе приєднання бактеріальної інфекції, що потребує лікування антибіотиками;
 • горло болить дедалі більше, або біль зберігається протягом більш як трьох днів;
 • язик або слизова оболонка глотки стає біло-жовтуватого кольору, що може свідчити про наявність грибкової інфекції;
 • на мигдаликах з'являються гнійні вкраплення.
Як розпізнати застуду!

У разі типової застуди основними симптомами є риніт, біль у горлі, головний біль. Застуда може з'являтися в будь-який час року, а вірус грипу циркулює тільки в період епідемії. Іншими словами, епідемія грипу ніколи не буває влітку. Грип має швидкі й важкі прояви, наприклад, супроводжується високою температурою, яку в більшості випадків важко знизити якимись препаратами.

Ще один серйозний симптом - сильний м'язовий біль. Дуже важливо швидко почати лікування. Грип, як і багато інших інфекційних захворювань, передається повітряно-крапельним шляхом. У зв'язку з цим ВООЗ рекомендує всім вакцинацію, насамперед дітям, літнім людям, вагітним жінкам, пацієнтам із супутніми захворюваннями і ризиком ускладнень. Вірус грипу схильний до частих змін, тому вакцинацію необхідно проводити щороку.